Nehty od Vietnamců jsou sajrajt, co ti ničí zdraví

Reprint from: http://www.kamoska.cz/zdravi-a-sport/nehty-od-vietnamcu-jsou-sajrajt-co-ti-nici-zdravi.html

Jsou levní, v nail artech šikovní, vezmou tě hned a studentům nabízej slevy na modeláž. No neber to. Víš ale, jaký humáč ti ve vietnamských studiích patlají na nehty?

By: Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

Jejich studia se po celé republice rozrůstají a o zákaznice, které nemají přehled, jaký humus na nehty používají, nemají nouzi. Lákají na cenu, rychlost i šikovnost, ale to za cenu zdraví rozhodně nestojí. Jestli se tam chystáš nebo jsi jejich stálou zákaznicí, měla bys zpozornět a přečíst si, co vlastně používají a jaké mohou být následky.

Pro zisky klidně riskují zdraví svých klientek

Asijská nehtová studia se snaží vydělávat na tom, že porušují zákony i normy. Proto si vesele při modeláži nehtů používají toxický materiál, který je zakázaný v USA i v Evropě. A nezajímá je, jak dalece takový materiál ohrožuje zdraví klientek. Jde jim hlavně o to, jak na nich co nejvíce vydělat. Materiál, který k tomu pořizují, je opravdu mnohonásobně levnější, než materiál profesionálních nehtařek, který obsahuje ethylmetacrylát (EMA). To se to pak rejžuje… Opravdu nechutný business.

Odporný smrad takovou látku odhalí

Materiály, se kterými asijští „nehtaři“ pracují, obsahují leptavý a vysoce agresivní methylmetacrylát (MMA), který je typický svým odporným smradem a tím ho právě prozradí. Pach je nasládlý, nakyslý, připomíná ředidlo a bůhví co ještě. Proto se ne nadarmo tito „nehtaři“ chrání rouškami (přes ně látky do těla ale stejně proniknou) a tebe to nechají s klidem dýchat! MMA ale poznáš i tím, že látka po vytvrzení získá mléčné zabarvení. Mimo jiné takové nehty rychle žloutnou. Takový akryl je navíc hodně tvrdý, a proto ho odstraňují bruskami, což je další znak, že právě v něm je takový šmejd.

Ceske Budejovice

Vylomený nehet vypadá opravdu odporně. A u takových nehtů se to kvůli jejich tvrdosti můžeš snadno stát. zdroj: picsbox.biz

MMA se používá ve stavebnictví

Takový šmejd, co v asijských studiích používají, nemá v nehtové modeláži co dělat. Budeš asi překvapená, ale MMA obsažený v akrylátu (mimochodem je výbušný) se používá ve stavebnictví, lepí se s ním lodě, dlaždice nebo se s ním spojují betonové části. A tak je jasné, co to dokáže napáchat s tvým zdravím.

Tady třeba vidíš už poměrně rozsáhlý zánět, přičemž se pod nehty tvoří hodně hnisu. zdroj: janenee.tripod.com

Tady třeba vidíš už poměrně rozsáhlý zánět, přičemž se pod nehty tvoří hodně hnisu.
zdroj: janenee.tripod.com

Od zničení nehtů po rakovinu

Nyní k těm následkům. Všechna ta látka snadno proniká do tvého těla. Může způsobit dýchací obtíže, podráždění sliznic, nahromadění vody v plicích, jejich otok a spoustu dalších komplikací. MMA také vyvolává alergie, ekzémy, různé kožní vyrážky, dráždí oči, ničí plodnost a podobně. Kromě toho je tu i velké riziko, že MMA způsobí rakovinu. MMA však likviduje i tvé nehty – ničí nehtovou ploténku, snadno může dojít k zánětlivým onemocněním, plísním i deformaci nehtů i jejich okolí. Navíc vzniklými oděrkami, ke kterým u nich často dochází, mohou prostoupit ty nejrůznější infekce, a pokud nejsou brusky před tebou dezinfikovány, hrozí i nákaza žloutenkou i HIV (nikdy totiž nemůžeš vědět, jaké choroby měla ta dívka, co tam byla před tebou). Materiál se také vyznačuje vysokou pevností a nižší pružností a to je další problém. Stačí udělat něco neopatrně a o celý umělý i vlastní nehet můžeš přijít, což je hrozně bolestivé. Za pár stovek můžeš tedy přijít „jen“ o své nehty, nebo si své zdraví totálně zničit. Smutné a šílené…

Zničené nehty, které se budou ještě dlouho dávat do pořádku, tedy jestli to vůbec zvládnou… zdroj: picsbox.biz

Zničené nehty, které se budou ještě dlouho dávat do pořádku, tedy jestli to vůbec zvládnou… zdroj: picsbox.biz

Další příklad zničeného nehtu. K tomu není co dodat. zdroj: janenee.tripod.com

Další příklad zničeného nehtu. K tomu není co dodat. zdroj: janenee.tripod.com

Výzkumy ukazují smutné odpovědi

Ačkoli pravda je taková, mnozí o takové realitě nechtějí slyšet nebo o tom neví. Zřetelné je to třeba z tohoto výzkumu, který nabízí překvapivé, avšak smutné výsledky. Ze 182 dotazovaných nemá téměř 83 % respondentů ponětí, že se MMA používá pro technické účely, což ale není vše. Určitě se na to minimálně podívej, a pokud můžeš, předej to dál. Ušetříš tím třeba zdraví mnoha dívek, které ani nemusí vědět, že nehty od Asijců jsou vstupenkou ke zdravotním problémům, které mohou být i nevratné… O MMA by se pochopitelně dal napsat hodně rozsáhlý článek, ale myslím, že tohle na ukázku, jak ti takový levný šmejd může zničit zdraví, nejspíš stačí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *