Permanentní make up

Kosmetické a nehtové studio Martina Trochtová České BudějoviceCo je permanentní make up :

Permanentní make up je povrchová mikropigmentace. Do vrchní vrstvy pokožky se pomocí speciálních přístrojů aplikují pigmenty. Nenahrazuje klasické líčení, jak si některé ženy myslí. Smyslem PMU je podtrhnout a zvýraznit přirozenou krásu obličeje a v některých případech i omladit a rozzářit povadlé rysy. Rozhodně je také chyba zaměňovat PMU s klasickým tetováním. Rozdíly jsou v použitých materiálech, přístrojích i hloubce zapracování barvy.
Mnoho klientek bylo v minulosti zvyklých, že jim PMU vydržel klidně i 10 let. Od roku 2002 je evropskou unií schváleno nové složení barev. V současné době je potřeba počítat s tím, že PMU vydrží 2 až 3 roky ( technika microblading 1-2 roky ). V tomto ohledu hraje velkou roli celá řada faktorů, např. kvalita kůže, věk, hormonální změny, časté pocení a slunění, atd.

Co je potřeba vědět před samotnou aplikací:

Než se rozhodnete podstoupit aplikaci PMU, měla byste si o tom zjistit pár informací. Často se mi stává, že klientka přijde absolutně neinformovaná a je pro ni např. překvapení, že se PMU při hojení loupe, nebo že ji čekají pár týdnů po aplikaci nějaká omezení. Nejdůležitější jsou kontraindikace ( těhotenství, cukrovka, léky na ředění krve,…)Po chemoterapii je potřeba 6 měsíců počkat, aby se tělo zregenerovalo. Proto doporučuji nejprve zavolat a o všem se raději předem informovat.
Dva dny před provádění PMU je vhodné před zákrokem nepít kávu, alkohol ani žádné energetické nápoje. Na zákrok je nejlepší přijít nenalíčená a pokud jdete na PMU očních linek, určitě nemít umělé řasy.
Aplikace PMU trvá 1,5 – 2 hodiny. Součástí je konzultace barvy, tvaru, atd. Stále ještě ke mně chodí klientky, které se bojí bolesti. Je to především proto, že zákroky prováděné v minulých letech opravdu bolestivé byly. Dnes je na trhu celá řada účinných anestetik, která nám dovolí téměř nebo úplně bezbolestnou aplikaci. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že už mi nejedna klientka u provádění PMU usnula.
Klientky, které se chystají na PMU rtů a trpí opary, by měly vědět, že je dobré si před aplikací nechat předepsat Herpesin tablety a termín PMU naplánovat přibližně do poloviny kúry.
Velmi důležité je rovněž vysazení multivitamínů, které obsahují vitamín A, zde je riziko rozpití PMU. Vhodné je naopak 14 dní před aplikací začít brát vitamín C.
Po zákroku je každá klientka informována o domácí péči. Prosím, berte tyto informace vždy velmi vážně. Vaše domácí péče je pro výsledek stejně důležitá jako samotná aplikace. Přibližně po měsíci by se měla udělat korekce.

Co je korekce:

Korekce je druhá návštěva, kdy se opravují nedostatky po první aplikaci. Korekci doporučuji téměř všem klientkám, a proto ji mám zahrnutou v ceně. Při korekci se nejen doladí místa, která se po první návštěvě neuchytila, nebo jsou světlá, ale můžeme do kůže zapracovat více barvy a PMU nám déle vydrží. Je to kompletní procedura, při které se zdokonaluje výsledek první návštěvy.
Korekce se provádí nejdříve po 5 týdnech od aplikace. Je to z toho důvodu, že samotné hojení trvá zhruba týden, ale 28 dní trvá proces obnovy kůže a po celou tuto dobu se PMU mění a barva se stává intenzivní. Dále je potřeba nechat kůži zregenerovat, aby nebyla traumatizovaná a nedošlo k poranění nebo k jizvám. PMU je proces a nelze ho uspěchat. Korekci je nutné provést nejpozději do dvou měsíců. Potom se již nejedná o korekci, ale nový zákrok.

IMG_1283

Microblading

Microblading je metoda permanentního make-upu. Vláskový vzhled obočí je vykreslován malou čepelkou tvořenou několika jemnými hroty. Výsledkem je přirozené obočí. Od klasické metody permanentního make-upu se liší použitím ručního pera, do kterého jsou vkládány čepelky.

Ceník pro permanentní make up

Horní linky stínované 4 200,- Kč
Horní linky 3 200,- Kč
Dolní linky 2 700,- Kč
Kontura rtů 3 900,- Kč
Rty – celé 5 200,- Kč
Obočí microblading Phibrows 4 700,- Kč
Podstínování obočí 1 000,- Kč
Pudrové obočí 4 700,- Kč
Odstranení starého permanentu 1 000,- Kč až 3 000,- Kč

V ceně je zahrnuta jedna korekce, která by měla být realizována po jednom měsíci, nejpozději však do tří měsíců od první aplikace